هواساز و سیستم های تهویه

هواساز و سیستم های تهویه

یکی از خدمات شرکت الین طرح فناوران هوشمند طراحی، تامین، نصب و راه اندازی سیستم های تهویه و هواساز مربوط به تونل های مترو و جاده ای، تهویه هتل ها، بیمارستان ها، مراکز صنعتی و فیلتراسیون، سیستم های اطفاء حریق می باشد. سیستم تهویه، سیستم هواساز، اطفاء حریق، air conditioner، firefight، hvac، cooling، air washer

هواساز و سیستم های تهویه

هواساز چیست ؟

امروزه برای تولید هوای مطبوع و کنترل دما در بسیاری از امکان عمومی، تجاری و صنعتی از سیستم های هواساز استفاده می شود با استفاده از هواساز میشود در همه ی فصول سال دمای مناسبی در محیط ایجاد کرد و همچنین سیستم هواساز با استفاده از دمپرهای خروجی و ورودی هوا و فیلترهای متعدد سبب تازه سازی هوا در محیط می شود. در بسیاری از مناطق عمومی نظیر مترو و تونل ها، سینما، رستوران ها ، مراکز خرید و هایپر مارکت ها، مساجد، ادارات، موزه، باک ها، تالارهای بورس، بیمارستان ها و هتل ها از هواساز به عنوان عالیترین روش تهویه مطبوع مرکزی در سرتاسر دنیا استفاده می شود. سیستم گرمایش هواساز با استفاده از کویل گرمایی هواساز که با استفاده از آب گرم و یا بخار آب تغذیه می شود در فصول سرد سال ایجاد گرمای مطبوع و یکنواختی در محیط می کند. همچنین در فصول گرم سال کوئل سرمایشی با استفاده از آب سرد و یا گاز مبرد دمای محیط را تا دمای دلخواه پایین می آورد.

هواسازهای ساختمانی

هواسازهای ساختمانی یا AIR HANDELING UNIT شکلی سیستم تهویه مطبوع می باشند که امروزه به یکی از عالیترین سیستم های سرمایش و گرمایش در جهان تبدیل شده اند . این سیستم ها با استقلال کردن واحدهای مسکونی از یکدیگر در تامین هوای سرد و گرم با یکی از پارمترهای گرمایش با آبگرم – گازسوز – هیت پمپ – یا المنت برقی نقش به سزائی جهت حذف رادیاتور – فن کوئل یا گرمایش از کف ایجاد می کنند.

ایجاد هوای تازه

برای ایجاد هوای تازه در محیط ،دمپرهای هوای ورودی و هوای برگشت کاملا قابل تنظیم بوده و می توان میزان ورود و خروج هوا را مدیریت کرد.فیلترهای متعددی در هواساز به کار گرفته می شود تا مانع ورود گرد و غبار ،حشرات ،ذرات جامد معلق در هوا به هواساز شوند .علاوه بر وجود فیلترهای موجود در هواساز امکان اضافه نمودن فیلترهایی نظیر فیلتر کیسه ای،فیلتر کاغذی،نمدی و رول فیلتر به هواساز می باشد تا با استفاده از این فیلترها هوا کیفیت بالاتری داشته باشد. در هواساز ها برای توزیع مناسب هوا در کانال ها از فن سانترفیوژ استفاده می شود با استفاده از فن سانترفیوژ، هوای مطبوع کاملا یکنواخت در کانال ها پخش می شود. هواسازها به دو قسمت تبخیری و تراکمی تقسیم می شوند ودرواقع دستگاهی است که گردش هوا را در تهویه سرمایش و گرمایش کنترل می کند. اکثرا هواسازها جعبه بزرگی هستند که شامل دمنده، کویل های گرم و سرد، محفظه فیلتر، صدا گیر و دمپر هستند.

فهرست