الین طرح فناوران هوشمند

گیت ضد انتحاری دفنی چیست؟

گیت‌های ضد انتخاری دفنی یکی از انواع مختلف گیت کنترل تردد است که در سازمانهای مختلف در جهت افزایش امنیت و جلوگیری از حملات تروریستی استفاده می‌شود. سازمان‌هایی مانند وزارت نفت، وزارت نیرو، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، نیروگاه‌ها و اماکن حساس همچون وزارت دفاع و ارتش، ندامتگاه‌ها، مجلس و … از سازمان‌هایی هستند که به استفاده از این تجهیزات روی آورده‌اند.

به دلیل احتمال بسیار بالا در وقوع حملات تروریستی در سازمان ها و ارگان های مختلف، استفاده از گیت های کف خواب دفنی (ضد انتحاری ) ضروری است. از گیت ضد انتحاری دفنی (راهبند بلوکر یا بلاکر) جهت جلوگیری از ورود افراد و وسایل نقلیه غیر مرتبط به ارگان ها و سازمان های مختلف استفاده می‌شود. جنس این گیت از ST32 است و طول آن با توجه به استانداردهای ASTM و ورودی آن ارگان یا سازمان مشخص می‌شود.

 

گیت‌های کف خواب دفنی دارای عرض های متفاوت هستند و از ۳ متر تا ۶ متر عرض آن متفاوت است. ارتفاع آن نیز با توجه به سری گیت‌ها متفاوت است. با توجه به اینکه گیت‌های کف خواب دفنی برای حملات ضد تروریستی طراحی و ساخته شده است، این گیت‌ها می‌بایست مقابل حملات ماشین‌های سنگین را بگیرد و از ورود آن به سازمان جلوگیری کند و باعث منهدم شدن آن شود. از این گیت های ضد تروریستی در مناطقی که میزان امنیت به شدت بالا است استفاده می شود. مانند پالایشگاه‌ها، مراکز نظامی و مراکز دولتی، راهبند بلاکر داخل زمین دفن می‌شود و در مدت زمان بین ۳ تا ۵ ثانیه باز و بسته می‌شود.

برخی از ویژگی راهنبد ضد انتحاری و دفنی

 • امکان سفارش طول راهبند از ۳ متر تا ۶ متر
 • ارتفاع راهنبد از ۶۰ تا ۸۲ سانتی متر بر اساس استاندارد جهانی ( سفارشی)
 • عرض راهنبد از ۱۰۰ تا چند ۱۳۰ سانتی متر
 • جنس بدنه فولاد st37/ آهن زد زنگ
 • توانایی تحمل ضربه بیش از ۱۸۷۲ کیلوژول
 • زمان باز شدن از ۳ تا ۷ ثانیه ( سفارشی)
 • زمان بسته شدن از ۳ تا ۶ ثانیه (سفارشی)
 • دارای سیستم کنترل پنل هوشمند الکترونیکی plc (اروپایی و ایرانی)
 • دارای پمپ کف کش یا حفر چاه (جهت تخلیه آب جمع شده )
 • امکان نصب چراغ راهنما دو رنگ سبز و قرمز
 • امکان استفاده از برق ۳ فاز و تک فاز (سفارشی)
 • مقاوم در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی
 • امکان نصب در محیط بیرونی و محیط داخلی
 • مجهز به سیستم خلاص کن در مواقع قطعی برق
 • جنس شاسی های اصلی و ستون از تیرآهن

هدف از ساخت گیت کنترل تردد و گیت های ضد انتحاری دفنی

هدف از ساخت گیت کنترل تردد و گیت های ضد انتحاری دفنی کاهش استفاده از نیروی انسانی در کنترل ورود و خروج و ثبت زمان تردد انجام شده توسط افراد مختلف و قابلیت گزارش گیری آنلاین از ترددها وهمچنین امکان مسدود کردن ورود یا خروج افراد خاص و افرادی است که اجازه ی ورود به سازمان ها و ارگان ها را ندارند و همچنین ثبت آئین نامه تردد جهت ورود و خروج افراد در ساعت های خاص و اجازه ی ورود از گیت های خاص را به افراد می دهند و گیت های ضد انتحاری دفتی از ورود خودرو های غیر مجاز به داخل مجموعه جلوگیری میکنند.

امروزه در سازمان ها و ارگان های مختلفی که رفت و آمد خودرویی بسیار بالایی دارند و خودرو های آن مجموعه بسیار است جهت نظارت در رفت و آمد افراد و همچنین ثبت ورود و خروج خودرو ها مجموعه از گیت های کف خواب دفنی استفاده می کنند که امنیت سازمان را افزایش داده  و نظم و انظباط  در ارگان ها برقرار شود.

ایمن نگه داشتن پرسنل یا کارکنان ، بازدید کنندگان یا ارباب رجوع های سازمان ها و ارگان های مختلف مستلزم ایجاد تعادل ظریف بین آزادی و امنیت است .

موارد استفاده گیت های ضد انتحاری کف خواب دفنی

همه ارگان‌هایی که رفت و آمد بسیار بالایی دارند ، نیاز به نظارت و کنترل تردد خودرو ها دارند که بوسیله های کف خواب دفنی انجام می شود. این گیتها برای کمک به ایجاد حفظ حریم شخصی و ایمنی، بسیار مناسب هستند، و شما می توانید با صرف هزینه مناسب، سرمایه گذاری کوچکی داشته باشید که در طولانی مدت، مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

فرودگاه ها، بندرگاه ها، بیمارستان ها، پالایشگاه ها ، پتروشیمی ها  مکان های خاص امنیتی مانند وزارتخانه ها، سفارتخانه ها، پایگاه های نظامی، پادگان ها، زندان ها و … استفاده ی بسیاری از این گیت های خواهند داشت.

ساختار و عملکرد گیت های ضد انتحاری

گیت های کف خواب دفنی دارای تجهیزات پیشرفته ای از قبیل آنتن های RFID، دوربین های پلاک خوان می باشند. همچنین این دستگاه های کنترل امنیت از امکان برقراری ارتباط با سیستم های ساختمان هوشمند (BMS)، اعلان حریق و سیستم های امنیتی نیز برخوردار می باشند.

گیت ها  دفنی از امکانات و سخت افزارهای جانبی دیگری از جمله آنتن های UHF و یا دوربین های پلاک خوان و همینطور کلید استارت و استوپ و یا ریموت رسیور بی سیم هم می تواند دستور بگیرد و به صورت NO و یا NC برخوردار می باشند که مجموع این تجهیزات به همراه اتوماسیون و نرم افزارهای مربوطه کمک بسیار زیادی جهت کنترل تردد خودرو ها در مجموعه ها خواهد نمود.

امور مدیریتی و نظارتی بر سازمان های بزرگ و همچنین کنترل ورود و خروج و تردد افراد و خودرو ها نیاز به ابزار دقیقی دارند تا مدیران را در رسیدن به اهدافشان کمک کنند. انواع متنوع گیت کنترل تردد و گیت های ضد انتحاری دفنی در کنار استفاده از ریدر و نرم افزار مناسب اکسس کنترل این امکان را به مدیران می دهد که قدرت انتخاب بیشتری برای اعمال نظم در سازمان و همچنین بهینه سازی ترددهای سازمانی پرسنل و ارباب رجوع داشته باشند.

شرکت دانش بنیان الین جهت سهولت و ایجاد امنیت های بسیار زیاد در سازمان به سازمان های مختلف پیشنهاد می کند که علاوه بر خرید نرم افزار های حراست و انتظامات ازگیت های کنترل تردد و گیت های ضد انتحاری کف خواب دفنی استفاده کنند که امکان ورود اشخاص را به سازمان های مختلف از طریق گیت های کنترل تردد انجام دهند و حتی ارباب رجوع و مهمان ها نیز از طریق همان گیت ها و به صورت ارباب رجوع در این نرم افزار ثبت باشد که تمام افراد وارد شده به سازمان در نرم افزار ثبت و تحت نظارت تیم حراست قرار گیرند.

فهرست
کارشناسان شرکت الین آماده پاسخگویی به شما مشتریان گرامی می باشند
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شمار 2
در دسترس