الین طرح فناوران هوشمند

NFC و تفاوت آن با RFID

تفاوت NFC با RFID

NFC و تفاوت آن با سیستم RFID

RFID و NFC هردو بر اساس ارتباطات بی سیم اند و در سطح جهانی برای تعداد زیادی از برنامه های کاربردی مانند کنترل دسترسی ، ردیابی دارایی ها و پرداخت بدون تماس استفاده می شوند. RFID اولین بار در سال ۱۹۸۳ اختراع شد که سرآغازی برای NFC می باشد. در سال ۲۰۰۴ نوکیا ، سونی و فیلیپس با همکاری هم NFC را استاندارد کردند. NFC درفرکانس ۱۳٫۵۶ مگاهرتز کار می کند و تا فرکانس HF در RFID بسط می یابد.

تفاوت NFC با RFID

  • NFC قادر به استفاده از دو راه ارتباطی است لذا می توانند برای فعل و انفعالات پیچیده تر مانند کارت شبیه سازی و اشتراک نظیر به نظیر P2P استفاده شود.
  • NFC برای ارتباط باید در فاصله نزدیکی باشد به طور معمول ۵ سانتی متر یا کمتر
  • تنها یک تگ NFC می تواند دریک زمان اسکن شود.

فن آوری NFC

NFC در حال حاضر در اکثر گوشی های تلفن همراه در دسترس است و شاید این مهمترین تفاوت بین NFC و RFID باشد. فناوری NFC نسبتا جدید تر است و بیشترین محدوده ای که کار می کند حدود ۱۴ اینچ معادل با ۱۰ سانتی متر است. اجازه دهید با روش انتقال داده NFC شروع کنیم . با استفاده از گوشی های هوشمند NFC می توانید تگ های هوشمند NFC را که می تواند در هرچیزی ، از پسترهای تبلیغاتی گرفته تا فیلم و مجوز رسمی سیاحت در موزه باشد را بخوانید. درحالی که تکنولوژی NFC کاربردهای زیادی دارد مردم بیشتربه پرداخت هزینه با گوشی های هوشمند آن گرایش دارند. در سال ۲۰۱۱ گوگل ، GOOGLE WALLET و GOOGLE DFFERS را انتشار داد که یک جفت محصول اند که امکان استفاده از فن آوری NFC را دارند.

وظیفه GOOGLE WALLET

وظیفه GOOGLE WALLET جایگزینی با کارت اعتباری فیزیکی شماست. اما می تواند اطلاعات دیگری را نیز ذخیره کند. به عنوان مثال کافی شاپی را در نظر بگیرید. که برای تشویق مشتری به ازای هر ۱۰ فنجان قهوه که می خرید یک فنجان قهوه رایگان به شما می دهد. این یعنی شما باید یک کارت با خود داشته باشید که هر بار که قهوه می خرید پانچ شود. اگر مغازه از GOOGLE WALLET استفاده کند و مشتری هم یک تلفن با قابلیت NFC و یک نرم افزار GOOGLE WALLET داشته باشد. وقتی برای خرید از تلفنتان استفاده می کنید به راحتی تعداد قهوه ها ثبت می شود و وقتی زمان فنجان رایگان رسید تلفن اطلاعات را به مغازه ومشتری می رساند.

کاربردهای NFC در بازاریابی

یکی دیگر از کاربردهای NFC در بازاریابی می باشد. یک تگ NFC در پستر قرار می گیرد و وقتی شما آن آگهی را می بینید با گوشی مجهز به NFC خود می توانید اطلاعات بیشتری دریافت کنید.نقطه ضعف اصلی این نوع بازاریابی این است که شما باید برای دریافت سیگنال بسیار نزدیک پوستر باشید. یک دستگاه NFC می تواند فقط با یک دستگاه هدف در یک زمان ارتباط برقرار کند ، شما نمی توانید یک پیام را به دستگاه های متعدد پخش کنید. پس از رساندن اطلاعات به هدف ، یک جواب را از هدف دریافت می کند. سه سبک عملیاتی برای NFC وجود دارد:
•    روش خواندن و نوشتن که به دستگاه NFC اجازه می دهد یک تگ مثل همانی که در پوستر بود را بخواند.
•    روش نظیر به نظیر دو دستگاه NFC را قادر می سازد که اطلاعات را مبادله کنند.
•    روش شبیه سازی کارت که NFC را به یک کارت هوشمند شبیه سازی می کند مثل نوعی که شما در حمل و نقل عمومی یا سیستم های بلیط استفاده می کنید.

فهرست
کارشناسان شرکت الین آماده پاسخگویی به شما مشتریان گرامی می باشند
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شمار 2
در دسترس