الین طرح فناوران هوشمند

سیستم حضور و غیاب چیست

سیستم حضور و غیاب چیست

سیستم‌های حضور و غیاب می‌توانند نقش مکملی و مهمی در مدیریت کارکنان داشته باشند و بسیاری از مدیران تمایل دارند که از نرم‌افزار حضور و غیاب به نحو احسنت بهره ببرند.

سیستم حضور و غیاب برای مانیتور‌کردن زمان آغاز و پایان کار پرسنل است. این سیستم که به سیستم کنترل‌ تردد نیز مشهور است، به کارفرما کمک می‌کند تا ساعات کاری پرسنل، دیرکرد یا تأخیر، تعجیل، مرخصی و مأموریت را مانیتور و از پرداخت‌های غیرضروری جلوگیری کند. در این سیستم، پرسنل ورود و خروجشان را به شکل اتوماتیک از طریق دستگاه کنترل تردد (دستگاه کارتخوان، ساعتزن، کارتزن، ورود خروج و ثبت تردد از اسامی رایج دیگر این دستگاه هستند)، کامپیوتر و یا موبایل ثبت کنند. اطلاعات ورود و خروج ثبت‌شده در دستگاه به سرعت به نرم‌افزاری منتقل می‌شود که می‌تواند کارکرد پرسنل را محاسبه کند.

مهم‌ترین راه‌حل ممکن که در حال حاضر نیز استفاده می‌شود، استفاده از سیستم حضور و غیاب است که تردد لحظه‌ای کارکنان را ثبت می‌کند و امکان اشتباه را کاهش می‌دهد. اگرچه فلسفه استفاده از سیستم حضور و غیاب در سازمان‌های مختلف یکسان است، اما آنچه که آنها را متمایز می‌کند، نحوه اجرای حضور و غیاب است که در ادامه به‌طور مفصل به آنها خواهیم پرداخت و مشخصات یک نرم‌افزار حضور و غیاب مناسب را ذکر خواهیم کرد. پس با فرزان کارت آسیا همراه باشید!

سیستم حضور و غیاب راهکاری است که برای ثبت و ضبط زمان تردد کارکنان یک موسسه استفاده می‌شود. درواقع این یک سیستم است که شما می‌توانید به کمک آن حضور و غیاب کارکنان خود را مستند کنید و به کمک آن به ارزشیابی نهایی عملکرد کارکنان خود بپردازید. مدیریت حضور و غیاب به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود و هر کدام از مزایا و معایب خاصی برخوردار است. به‌ عنوان‌ مثال، برخی از شیوه ثبت بر روی برگه حضور و غیاب، برخی از طریق ثبت در دفاتر مخصوص، برخی به کمک ثبت کارت شناسایی کارکنان و برخی نیز از نرم‌افزارهای آنلاین حضور و غیاب استفاده می‌کنند.

فهرست
کارشناسان شرکت الین آماده پاسخگویی به شما مشتریان گرامی می باشند
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شمار 2
در دسترس