الین طرح فناوران هوشمند

سیستم کنترل تردد

سیستم های کنترل تردد

سیستم کنترل تردد سیستمی امنیتی است که با در اختیار قرار دادن امکان کنترل انعطاف پذیر بر روی تردد افراد مجاز به ورود، در ارتقای امنیت نقش قابل توجهی را ایفا می‌کند. سیستم‌های کنترل تردد، یکی از رایج‌ترین سیستم‌های مورد استفاده در کنترل درب‌های الکترونیکی است که با استفاده از یک کارت یا یک نوار مغناطیسی می‌تواند از طریق یک خواننده (Access Control Reader) که در داخل آن تعبیه شده، به اطلاعات دسترسی پیدا کند. این سیستم‌ها برای اهداف امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. میتوان گفت بهترین راه برای نظم بخشیدن و تامین امنیت یک سازمان، استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد و اکسس کنترل است.

سیستم های کنترل تردد، در انواع مختلفی عرضه شده‌اند که از نظر پیچیدگی و سهولت استفاده از یکدیگر متمایز می‌شوند. برخی از سیستم های کنترل تردد از راهکارهای ساده‌ای همچون صفحه ‌کلید ورودی استفاده می‌کنند که کاربران رمز ورود را وارد میکنند و  برخی دیگر امکانات بیشتری همچون بیومتریک و RFID دارند. همچنین در سازمان‌هایی که در آن امنیت بالا ضروری است، هر نقطه‌ی دسترسی بسته به نیاز می‌تواند به صورت جداگانه کنترل شود.

انواع سیستم کنترل تردد

سیستم‌های کنترل تردد شامل یک مجموعه اتوماسیون حفاظتی و کنترلی هستند که انواع متنوعی دارند. انواع اکسس کنترل از دو جهت قابل طبقه‌بندی است. از منظر نوع کنترل، می‌توان آن‌ها را به دو دسته سیستم کنترل تردد نفر و سیستم کنترل تردد خودرو تقسیم کرد همچنین از نظر نوع سیستم نیز، اکسس کنترل‌ها به دو دسته مستقل (Stand Alone) و تحت شبکه (Networkable) تقسیم می‌شوند.

سیستم کنترل تردد نفر

کنترل تردد نفر

سیستم‌های کنترل تردد پرسنل همان‌طور که از نامشان مشخص است برای کنترل عبور و مرور افراد، کارمندان و پرسنل به مکانی خاص طراحی شده است. شناسایی افراد در این سیستم‌ها برای اجازه تردد از طریق سه دسته از تجهیزات کارتخوان درب، بیومتریک و رمزی انجام می‌شود. فرد با داشتن کارت و یا رمز ورود می‌تواند به فضای امن دسترسی داشته باشد و یا از طریق دوربین‌های بینایی ماشین، خصوصیات فیزیکی انحصاری مانند اثر انگشت، قرنیه و یا چهره فرد بررسی شده و اجازه ورود صادر می‌شود.

محصولات مرتبط کنترل تردد نفر

سیستم کنترل تردد خودرو

کنترل و تردد خودرو

در این سامانه‌ کنترل تردد به این شکل می باشد که به صورت خودکار پلاک خودرو ورودی را تشخیص می‌دهد. این پلاک با دیتابیس مرکزی تطبیق داده شده و مانع یا درب دستور باز یا بسته را صادر می‌کند. این تطبیق علاوه بر بودن پلاک در دیتابیس، شامل تطبیق روز، ماه و ساعت برای اجازه ورود به خودروی خاص می‌شود. سیستم کنترل تردد وسایل نقلیه میتواند در انواع مختلف همچون استفاده از تگ و برچسب‌های UHF، کارتهای RFID و دوربین پلاک خوان اجرا شود.

سیستم کنترل تردد مستقل

در این نوع سیستم‌ کنترل تردد، اکسس کنترل به تنهایی و بدون نیاز به نرم افزار خارجی، کار کنترل عبور و مرور را انجام می‌دهد. سیستم کنترل تردد مستقل دارای یک حافظه داخلی برای ثبت ورود خروج بوده و برنامه‌ریزی و دریافت اطلاعات آن از طریق اتصال لپ‌تاپ، کی‌پد کارت‌خوان و یا اتصال به پرینتر قابل انجام است.

این دستگاه‌ها به علت ساده بودن نوع برنامه، امکان اتصال به سایر سیستم‌های امنیتی مانند اعلام خطر و یا دوربین مداربسته را نداشته و برای تعداد محدودی درب با فاصله کم از هم مناسب هستند. در عوض نصب و راه‌اندازی آن‌ها بسیار آسان است و در کمترین زمان، سیستم کنترل تردد آماده استفاده می‌شود.

سیستم کنترل تردد یکپارچه

معمولاً آنچه در پاسخ سیستم کنترل تردد چیست، در ذهن افراد نقش می‌بندد، سیستمی شامل تجهیزات شناسایی (کارت، اثر انگشت، چهره و…)، بردهای کنترل تحت شبکه، نرم‌افزار مدیریت و فرمان‌های قابل‌ اجرای متنوع برای تعداد بسیار زیادی درب و فضای امنیتی است. این شبکه که مجهزترین نوع سیستم کنترل تردد است، اکسس کنترل یک‌پارچه نام دارد.

مهم‌ترین ویژگی سیستم‌های کنترل تردد یک‌پارچه، بازبودن دست اپراتور برای کنترل موردی شرایط و برنامه ریزی سریع برای آن‌ها است. به‌علاوه این سیستم‌ها امکان توسعه برای اتصال به انواع درب‌ها را داشته و دارای یک کنترل مرکزی هستند.

کارشناسان شرکت الین آماده پاسخگویی به شما مشتریان گرامی می باشند
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شمار 2
در دسترس