الین طرح فناوران هوشمند

جمع آوری خودکار کرایه

سیستم جمع آوری خودکار کرایه

یک سیستم جمع آوری کرایه (همچنین به عنوان جمع آوری کرایه AFC نیز شناخته می شود) طیف کاملی از خدمات را برای مسافران فراهم می کند و  کنترل کامل سیستم را در دست دارد. سیستم AFC با توزیع بلیط های کرایه، به عنوان مثال بلیط های کاغذی مغناطیسی یا QR در کارت های غیر تماسی (کارت مایفر)، با استفاده از ماشین های فروش ( سیستم TVM)، باجه های فروش بلیت و خدمات فروش آنلاین سر و کار دارد. پرداخت های برای تهیه بلیت های کرایه می تواند به صورت پرداخت مستقیم (پرداخت نقدی) و یا از طریق تلفن های همراه، با استفاده از کیف الکترونیکی یا کارت بانکی امکان پذیر است.

گیت تردد

گاهی اوقات اعتبارسنجی با استفاده از گیت های تردد همچون گیت میله ای و گیت شیشه ای انجام می شود. که به همین ترتیب کار پیگیری با داده های عملیاتی به دست آمده، ارزیابی آن، پاکسازی، ایجاد گزارش و آمار، اتصال به سیستم های مرتبط و غیره نیز انجام می شود. محصولات شرکت الین امکان ایجاد سیستم های جمع آوری خودکار کرایه را می دهد که بسته به نحوه حمل و نقل، نحوه پرداخت، سیاست تعرفه و طیف گسترده ای از عوامل دیگر، نیازهای دقیقی برای هر مشتری را دارد.

توزیع بلیت کرایه

دستگاه های توزیع بلیت کرایه (دستگاه TVM) با توجه به نوع بلیت کرایه انتخاب می شوند. بیشترین استفاده بلیط کاغذی و کارتهای غیر تماسی (کارت مایفر) است. دستگاه های TVM شرکت الین امکان خرید بلیط در ایستگاه های مترو و اتوبوسرانی و یا از طریق دستگاه های TPCP که روی خود وسایل نقلیه همچون اتوبوس نصب می شود را ایجاد می کنند. بلیط ها همچنین از طریق شبکه ای کلی در اختیار فروشندگان قرار میگیرد و از طریق سیستم فروش ایجاد میشوند که از همین روش می توان برای ایجاد کارت غیر تماسی و کاغذی QR استفاده کرد. مسافران می توانند با استفاده از دستگاه های TVM یا از طریق اینترنت، کارت ها خود را شارژ نمایند و یا بلیت های کاغذی را تهیه کنند. از انواع دیگر بلیت کرایه اپلیکیشن تلفن همراه با فناوری NFC و انواع دیگر کارتهای هوشمند می باشد.

اعتبار سنجی

نحوه اعتبارسنجی بلیت کرایه بسته به نوع حمل و نقل بستگی دارد و متفاوت است. مناسب ترین حالت برای سیستم های باز مانند حمل و نقل اتوبوس یا تراموا اعتبار سنج های پردازنده هستند. اعتبارسنجی ثابت، شاید در ارتباط با انواع گیت تردد، بهترین گزینه ها برای خدمات زیرزمینی مثل مترو، BRT (اتوبوس سریع حمل و نقل) و راه آهن می باشد. علاوه بر اعتبار سنجی استاندارد کرایه، پرداختهای مستقیم با استفاده از کارتهای بانکی بدون تماس (EMV) مثل کارت City Pay بانک شهر نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

تراکنش و پارامتر

کلیه تراکنش ها در مورد سفر های مسافران به طور خودکار به یک مرکز داده (دیتابیس) جهت پردازش ثبت و منتقل می شود. در دیتابیس آمار های ورود و خروجی سیستم ها ایجاد شده و گزارش آن ثبت می شود. این سیستم می تواند بیشتر بر اساس تراکنش های به دست آمده، متناسب با نیاز مشتریان بهینه شود که به آن سیستم حمل و نقل هوشمند گفته می شود که عمدتاً در ارتباط با عناصر دیگر مانند سیستم های اطلاعاتی برای مسافران ، شمارش خودکار مسافر، اعزام و نظارت است.

فهرست
کارشناسان شرکت الین آماده پاسخگویی به شما مشتریان گرامی می باشند
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شمار 2
در دسترس