الین طرح فناوران هوشمند

بازیافت زباله – Reverse Vending

مقدمه بر بازیافت زباله

بازیافت زباله سابقه طولانی داشته و یکی از موثرترین راه های حفظ محیط زیست و مدیریت پسماند می باشد. سالانه در کشورهای مختلف هزینه سنگینی بابت جمع آوری، تفکیک و بازیافت مواد مصرفی می شود. با ورود سیستم های مکانیزه و اتوماتیک میتوان این پروسه را توسط ماشین ها با حداقل دخالت انسان با دقت و  سرعت بالاتر به سرانجام رسانید.

هدف بازیافت زباله

از طریق سیستم های هوشمند بازیافت زباله میتوان مردم را به استفاده از این نوع سیستم ها سوق داد به نحوی که آنها با هربار ارائه یک زباله به سیستم با یکی از پیشنهادات ارائه شده مورد تشویق قرار میگیرند و به عنوان پاداش سرویسی به آنها ارائه می شود. که این امر باعث میشود خود مردم در مسئله بازیافت دخالت مستقیم داشته و تفکیک و بازیافت در وهله اول توسط خود مردم انجام پذیرد.

تبلیغات بازیافت زباله

تبلیغات یکی از کشورهای توسعه یافته برای بازیافت زباله

ماشین بازیافت زباله (RVM)

 معرفی ماشین بازیافت زباله (RVM)

در برخی کشورها بابت تولید زباله مالیاتی در نظر گرفته می شود که یکی از سیاست هایی است که دولت ها برای مدیریت پسماند از آن استفاده می کنند اما خود این امر به خودی خود موجب مدیریت پسماند نمی شود و باید مکانیزمی جهت همراهی بیش از پیش شهروندان وجود داشته باشد که آنها را ترغیب به استفاده از این سیستم ها بکند. ماشین بازیافت زباله (RVM) یکی از سیستم هایی است که پروسه بازیافت را برای شهروندان تسهیل کرده و در ازاء بازیافت سرویسی را به آنها ارائه میکند که در طرح پیشنهادی به بررسی کامل این موضوع می پردازیم.

به دلیل وجود تحریم ها و همچنین اهمیت بر موضوع تولید ملی و محصولات دانش بنیان، در تهیه این سند دقت شده تا طرحی ارائه گردد که کاملا قابل اجرا و پیاده سازی با امکانات و نیازمندی های کشورمان باشد.

فهرست
کارشناسان شرکت الین آماده پاسخگویی به شما مشتریان گرامی می باشند
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شماره 1
در دسترس
WeCreativez WhatsApp Support
کارشناس فروش
کارشناس شمار 2
در دسترس